לחצו כאן למעבר לתפריט הראשי לחצו כאן למעבר לתוכן הראשי לחצו כאן למעבר לתוכן חלק תחתון
הרשמה לניוזלטר

Talent Acquisition Course

כניסה לתפקיד גיוס ראשון בתחום ה-HR בהייטק
הקורס היחיד בארץ שנבנה להכשיר מגייסים ומגייסות להשתלב בתפקיד ראשון בעולם הגיוס בהייטק ללא ניסיון.
לפרטים והרשמה
דנה ליזרוביץ
מנהלת משאבי אנוש בג׳ולט
Play

לקחת את יחסי האנוש המעולים שלך ולהפוך אותם לקריירה בהייטק.

הסטודנטים בג׳ולט לומדים את תפקיד הגיוס מהבסיס ועד לשיטות המתקדמות ביותר לגיוס כוח עבודה איכותי בשוק עבודה תחרותי לצד שלל כלים מקצועיים נוספים המעניקים להם יתרון משמעותי בתהליך חיפוש העבודה בעולם ה-HR בהייטק.

בג׳ולט אנחנו מאמינים שהלימודים חייבים להיות פרקטיים ורלוונטיים לצורכי התעשייה היום ולכן הקורס שלנו נבנה על ידי בכירים בתעשיית ההייטק ומועבר על ידי בכירים בתחום הגיוס.

למי מיועד הקורס ומהם תנאי הקבלה?

הקבלה לקורס מותנית במעבר מבחן אנגלית ומשימת בית הבוחנת יכולת התנסחות בכתב והתאמה לקורס.

כהכשרה מהבסיס

בעלי ובעלות יכולות בין אישיות מעולות, אוריינטציה טכנולוגית טובה ויכולת פתרון בעיות.

כהסבה מקצועית

בעלי ובעלות רקע בתחום הפסיכולוגיה, סוציולוגיה ומשאבי אנוש, עם אוריינטציה טכנולוגית טובה.

מחזורים קרובים
06 בספטמבר 2022
4 חודשים
בין השעות 18:00 – 21:00
ימי שלישי וחמישי
עד 30 סטודנטים במחזור לימוד
לפרטים והרשמה
מה לומדים? טעימות מהסילבוס
לסילבוס המלא
הבוגרים שלנו עובדים ב:

ממי לומדים?

Yitzy Tannenbaum

Head of Product Marketing

נטלי קרן

נטלי קרן

Head of HR

Liat Netanel

Strategic Account Manager

Leshem Brosh

Partnerships Manager

לגדול עם ג’ולט

עוד דברים שחשוב לדעת

  • ברור! זהו קורס גיוס אונליין, כך שכל התכנים עוברים באופן מרוחק בלייב דרך פלטפורמת הזום. קורס גיוס המתבצע אונליין מאפשר לך ללמוד ולהשתתף ללא תלות במקום המגורים. ההשתתפות בשיעור נעשית דרך האינטרנט ולא דורשת ממך הגעה לשיעורים פרונטליים. הפלטפורמה הדיגיטלית של קורס הגיוס שלנו שנבנתה על ידינו מאפשרת לך ללמוד ממרצים מחברות ההייטק והסטארטאפים הטובים בעולם, גם בפיג׳מה. 

  • היכרות מקדימה עם עולם ההייטק היא תמיד טובה. אך אל דאגה – המטרה בקורס גיוס של ג׳ולט היא להכין אותך בצורה הטובה ביותר לעולם ההייטק. בשיעורים הראשונים נלמד את המשמעות של המילים Tech וסטארטאפ, נלמד על המבנה הארגוני של סטארטאפ, על ההבדל בין B2B ל-B2C, ועל התחומים השונים בעולם זה. נוודא שתהיה לך היכרות בסיסית עם עולם ההיטק והסטארטאפ לפני שצוללים לעומק החומר של הקורס.

  • זו בהחלט המטרה של הקורס גיוס בג’ולט ושל הקורסים שלנו בכלל. במהלך הקורס נקיים מיני-האקאתון בו נלמד לבנות קורות חיים (CV) בולטים ורלוונטיים, נבנה פרופיל לינקדאין (LinkedIn), נתאמן בראיונות עבודה ובציפיות שכר וגם נבצע סימולציות. חלק מחומר הלימוד עוסק בפיתוח הקריירה שלך, ומתן הכוונה מקצועית שתאפשר לך להתמיין לעבודות בתחום עם תחושת ביטחון ביכולת המקצועית שלך וגם בכישורים האישיים הרלוונטיים.

  • קורס הגיוס של ג׳ולט כולל מיונים קצרים. בהרשמה לקורס תעברו מבחן בדיקת רמת אנגלית – השיעורים מועברים בעברית, אבל כדי לעמוד בסטנדרטים של הייטק, עליכם להרגיש בנוח עם שימוש באנגלית ברמה מסוימת ולהכיר מונחים באנגלית. בנוסף, תעברו מבחן קצר שלא רק בוחן את היכולות שלכם, אלא גם את הפוטנציאל שלכם להצליח בעולם ההייטק, ולהתקבל לעבודה בתחום בסוף הקורס – שזו הרי המטרה שלכם.

  • לגמרי. בין אם אתם שכירים בתחום האופרציה/ אדמיניסטרציה ואין לכם ניסיון בגיוס, או שאתם עובדים בתחום הגיוס בעולם שאינו הייטק, ואפילו אם אתם לא בתחום ההייטק בכלל – קורס הגיוס של ג׳ולט יכול להתאים לכם. בקורס תלמדו על פיתוח קריירה באופן כללי, על עולם ההייטק כולו, ואז נצלול לסדנת הגיוס המועברת על ידי בכירים בתעשיית ההייטק שתלמד אתכם כל מה שתצטרכו לדעת כדי לעבוד בתחום. יותר מזה, חלק מהחומר הנלמד בקורס הגיוס יהווה תחליף לניסיון תעסוקתי, כך שכשתגישו קורות חיים למשרה כלשהי יהיה לכם כבר ניסיון בפרויקט אישי. 

  • לימודים בקורס גיוס מועברים אונליין, בלייב, שני ערבים בשבוע. 

    בקורס תלמדו את תפקיד הגיוס מהבסיס ועד לשיטות גיוס מתקדמות לגיוס כוח אדם איכותי בשוק עבודה תחרותי באמצעות מתודות וכלים שונים. מלבד לתפקיד הגיוס, תלמדו להשתמש בכלים טכנולוגיים בתחום הגיוס שרלוונטיים ל-2021 ונמצאים בשימוש חברות הייטק נבחרות בארץ ובעולם. בנוסף לכל אלו, בקורס תלמדו גם יכולות קריירה ומיומנויות אישיות חשובות כמו ניהול פרויקטים ומשימות בעזרת הכלים המובילים בחברות ההייטק, שיעניקו לכם יתרון משמעותי בתהליך חיפוש העבודה שלכם. כלומר, קורס הגיוס של ג׳ולט מתאים לחסרי ניסיון בעולם ההייטק והגיוס אך גם לבעלי ניסיון או למי שמחפש הסבה מקצועית.

  • מגייסים בעולם ההייטק צריכים להיות בעלי יכולות רכות מצוינות ולאהוב לעבוד עם אנשים. בין היכולות החשובות ביותר שצריכות להיות למגייסים בתעשיית ההייטק הן: יכולות אבחון מצוינות המאפשרות לזהות את האדם הנכון לתפקיד המתאים, יכולות העברת מסרים המאפשרות העברת פידבק ברור למועמד ולמנהלים המגייסים בארגון, אמפתיה ורגישות, מיומנויות תקשורת, כישורים בין אישיים, כישורי קבלת החלטות, שיקול דעת ואנגלית ברמה גבוהה. למידע נוסף על תפקיד המגייס בהייטק אנו ממליצים לכם לבקר בבלוג של ג׳ולט שם תוכלו למצוא מחקר מפורט ביותר על תפקיד HR Recruiter.

  • הביקוש לעובדים בעולם ה-HR בהייטק גדל בכל יום והתחרות העזה על כוח אדם איכותי בשוק העבודה מעלה משמעותית את הביקוש למגייסים ומגייסות. לפי גלובס ״אם משווים את 2019 ל-2021, רואים עלייה של 40% בביקוש לעובדים בתחום הגיוס.״ ספציפית בישראל הביקוש למגייסים הוא בין הגבוהים ביותר ​​משום שחברות רבות הונפקו בזמן האחרון או בדרכן להנפקה. כל החברות הללו פותחות עוד אלפי משרות חדשות וזקוקות למגייסים שיגייסו אנשים למשרות הללו.

פוסטים אחרונים

הבלוג שלנו