לחצו כאן למעבר לתפריט הראשי לחצו כאן למעבר לתוכן הראשי לחצו כאן למעבר לתוכן חלק תחתון
הרשמה לניוזלטר

המדריך ללימודי הייטק

Jolt-logo-square
 • Jolt Team
 • 28 ביולי
 • 12 דקות
ווטסאפ
Whatsapp
ווטסאפ
אימייל
Email

הדרך לקריירה מצליחה בהייטק כמעט תמיד עוברת דרך לימודי הייטק מקצועיים שמותאמים לסוג התפקיד שאתם מיועדים להתמיין אליו. העולם המגוון ועמוס תוכניות הלימוד עלול לבלבל מעט במבט ראשון, אך עם ההכוונה הנכונה תוכלו למצוא בקלות את התוכנית שתביא לידי ביטוי את הכישורים שלכם באופן הטוב ביותר, ואף תסייע לכם למצוא בקלות קורס הייטק עם התחייבות לעבודה.
איך מתקבלים למסלול לימודי הייטק, איך מנווטים בעולם הקורסים ובוחרים מסלול לימודי הייטק, מה הקשיים שתיתקלו בהם לאורך הדרך, ומתי תקצרו את פירות ההצלחה? נפרט הכל במדריך הבא.

איך נכנסים לשוק העבודה בהייטק?

קיימות ארבע דרכי כניסה עיקריות לעולם ההייטק – סיום תואר במקצועות הרלוונטים, רכישת ניסיון בעבודה עצמאית או שכירה בתחום המבוקש, הכשרה צבאית או השלמה של קורס הייטק מומלץ. מה כולל כל מסלול?

1. תואר אקדמי במוסד נחשב: את המסלול האקדמי כולנו מכירים. הוא מתחיל בגיל צעיר, בזמן המיונים ללימודים בתחום הנחשק. תחומים רלוונטיים להייטק כוללים בתוכם את תחומי ההנדסה, מדעי המחשב, משאבי האנוש ועולמות הפיתוח הארגוני. לימודים אלו מצריכים השקעה של זמן רב, ולרוב לא מאפשרים עבודה מקצועית משמעותית במהלכם או רכישת ניסיון מעשי בתחום הנחשק. 

2. קורס הייטק מומלץ: קורס הייטק עם התחייבות לעבודה הוא המסלול הממוקד ביותר עבור ביצוע הסבה להייטק או תחילת העבודה בעולם המקצועי הזה. קורס הייטק מאפשר לכם לרכוש את מיטב הכישורים המקצועיים בזמן קצר, ולהתנסות בשיטות עבודה, צורות חשיבה, מתודות ניתוח נתונים ולהשתמש לראשונה בתוכנות ייחודיות לעולם ההייטק. ההתנסות הפרקטית רלוונטית לתפקיד הספציפי אליו אתם רוצים להתמיין ואתגריו השונים והמגוונים, וכוללת תמיד שימוש בכלים החדשניים ביותר. לכן, מכללת הייטק היא המסלול הקצר ביותר להצלחה והתפתחות מקצועית בהייטק. מסלול זה מיועד לכל אחד ואחת שמעוניינים לפרוץ את דרכם בהייטק ולהצליח בגדול בתפקידי הכניסה ותפקידי המפתח בחברות המובילות בשוק. 

3. ניסיון צבאי: תפקידים רבים בצבא הם קרש קפיצה לעולם ההייטק. במידה ורכשתם ניסיון צבאי בתחומים כמו תכנות, מודיעין וסייבר – תוכלו להתברג לתפקיד מקצועי משמעותי בתחומים אלו בעולם ההייטק. במידה ולא שירתתם בצבא, או שירתתם בתפקיד אחר – קורסים הייטק יאפשרו לכם לרכוש השכלה רלוונטית דומה ויעזרו לכם במציאת עבודה בתחום.  

4. ניסיון אישי: על מנת לרכוש ניסיון מקצועי מבלי ללמוד את התחום באופן מסודר לפני כן, עליכם להגיע מעולמות תוכן שמשיקים להייטק, וליזום פרויקטים עצמאיים שרלוונטיים לתפקיד אותו תרצו לאייש בעולם ההייטק. לאחר שתוכיחו יכולת לימוד עצמית והצלחה בפרויקטים שכוללים בתוכם אתגרים דומים לאתגרים שתחוו בעבודה בהייטק, תוכלו לקבל הזדמנות לעבוד במשרת ג’וניור התחלתית ולהתחיל כך את דרככם בעולם המקצועי. כפי שבטח כבר הבנתם, דרך זו היא דרך מורכבת, מאתגרת מאוד, מסועפת ולא וודאית להגיע לתפקיד החלומות שלכם, ביחס לאלטרנטיבות המוצגות למעלה. בנוסף, בדרך הלימוד העצמית, אתם עלולים ללמוד שיטות עבודה שאינן יעילות או רלוונטיות למשרה שאתם מעוניינים לעבוד בה.

מה ההבדל בין ההכשרות במסגרת קורס הייטק ותואר אקדמי?

קיימים מספר הבדלים משמעותיים בין לימודים במכללת הייטק ולימודי תואר:

1. משך הלימודים: ראשית, אורך מסלול הלימודים והתכנים הנלווים לו. תואר אקדמי מצריך לימוד במשך שלוש שנים לפחות, ובמסגרתו תידרשו ללמוד גם קורסים שאינם קשורים ישירות לתחום בו תרצו לעבוד. לעומת זאת, קורס הייטק הוא קורס ממוקד מאוד, שילמד אתכם רק את הכלים הנחוצים ביותר, ועל כן הוא אורך ארבעה חודשים בלבד.

2. אפשרויות התעסוקה בתום הלימודים: היכולת להשתלב בשוק העבודה בהייטק גדלה משמעותית כאשר לומדים במכללת הייטק. במכללה שמציעה קורס הייטק מוביל בתחומו, קיים דגש גדול על שילוב הבוגרים בתעשייה, ויש שאיפה לאחוזי הצלחה גבוהים ככל הניתן.

3. התנסות מעשית בזמן הלימודים: לימודי קורסים הייטק כוללים בתכנית הלימוד שלל הזדמנויות להתנסות מעשית ופרקטית בכל החומר הנלמד. הקורס מתעדכן כל הזמן בהתאם למגמות החמות בשוק, ויאפשר לכם להתנסות בזמן אמת בכלים המועילים ביותר בתחום.

4. המרצים והצוות המקצועי: במכללת הייטק, המרצים הם אנשים בכירים בתעשייה, שמדברים מתוך ניסיונם המקצועי הרב. בלימודי קורס הייטק במכללה מובילה, תזכו ללמוד מסיפורי הצלחה מוכחים.

5. מיקוד והתאמה אישית של החומר הנלמד: בקורס הייטק תלמדו תכנים ממוקדים עבורכם ועבור המקצוע העתידי שלכם, ותפתחו במהלכו סט כישורים מותאם אישית שיעזור לכם לרתום חוזקות ייחודיות לכם עבור ההצלחה המקצועית והתפקיד העתידי שלכם.

למי מתאים קורס הייטק?

קורסים הייטק מתאימים לכל קצוות האוכלוסיה, ובין השאר מספקים פתרון תעסוקתי ואמצעי להתפתחות מקצועית עבור האנשים הבאים:

1. אקדמאיות ואקדמאים המעוניינים לעשות הסבה להייטק: עולם ההייטק משתוקק לשלב אקדמאים מתחומים שונים בין שירותיו. קיימים תפקידים רבים שמתאימים לאנשים בעלי רקע אקדמי שרוצים להרחיב את אופקיהם המקצועיים ולהשתכר בהתאם ליכולות והשאיפות שלהם.

2. אנשי ונשות עסקים שרוצים להתפתח מקצועית: אנשי עסקים מעולם השיווק והמכירות יכולים להשתלב נהדר בתחומים אלו בהייטק (ובתחומים רבים נוספים!), לפקח על צוותים מקצועיים ולהוביל פרויקטים רחבי היקף בתחום ההתמחות שלהם. קורס הייטק הוא הזדמנות מצוינת להתפתחות מקצועית, בעולם מתחדש ללא הרף בו השמיים הם הגבול.

3. בנות ובני האוכלוסייה החרדית: לימודי הייטק לחרדים ולחרדיות תופסים תאוצה בשנים האחרונות. הרצון לשלב סוגי אוכלוסיה שונים, עם השקפות עולם שונות ודרכי פתרון בעיות ייחודיות, פותחים בפני בני העדה החרדית פתח להשתלבות בתפקידים משמעותיים בהייטק.

4. אנשי ונשות הוראה: גם אנשי הוראה ירוויחו הזדמנות להתפתח מקצועית ואישית במסגרת הלימודים במכללת הייטק. תפקידי מפתח רבים בעולם ההייטק (דוגמת תפקידי שירות לקוחות ותוכן) מתאימים לאנשים מתחום החינוך וההוראה, ומצריכים את הניסיון והכישורים שאנשים אלו מביאים עמם לתפקיד החדש. 

5. נשות ואנשי קריאייטיב ופרסום: גם מפיקים ומפיקות ואנשים מעולם הפרסום והקריאייטיב יכולים להשתלב בתחומי השיווק והתוכן ולבצע בנוחות וביעילות הסבה להייטק במסגרת הלימודים בקורס הייטק מומלץ.

6. מנהלי ומנהלות אופרציה מארגונים שונים: עולם ההייטק כולל בתוכו מנהלי אופרציה מכל התחומים העסקיים, שיוכלו לאייש בהצלחה תפקידי ניהול מוצר, ניהול פרויקטים, ניהול ארגוני וניהול צוותים. 

7. בעלות ובעלי עסקים עצמאיים במגוון תחומים: יכולות ניהול הזמן וההתמודדות העצמאית עם עולם רחב של שיקולים ומכשולים יסייעו לבעלי עסקים עצמאיים לפרוח ולהתקדם במעלה סולם הדרגות בתפקידים ביצועיים וניהוליים בעולם ההייטק, שמשיקים למקצועם הקודם. 

8. כל מי שמעוניין להרחיב את אופקיו: קורסים הייטק אינם מיועדים רק לבעלי ניסיון מקצועי או רקע אקדמי! מסלול תפקידי הכניסה להייטק מאפשר לכל איש ואישה המעוניינים להתפתח מקצועית ללמוד את יסודות ההייטק ולרכוש השכלה רלוונטית וייעודית לתפקיד הכניסה המאתגרים והמספקים ביותר. 

היו מוכנים להתקדם לפסגה מתחתית הסולם המקצועי

אף אחד לא נהיה מנכ”ל של חברה מצליחה ביום אחד. כשאתם מתחילים את דרככם בעולם העסקי דרך לימודי קורס הייטק, עליכם לקחת בחשבון שהתפקיד הראשון שלכם בעולם זה יהיה תפקיד ג’וניור – משרה התחלתית בה תצברו ניסיון ותכירו דרכה את עולם ההייטק מבפנים. השכר במשרות הג’וניור יהיה נמוך יותר מהשכר שתקבלו ככל שתתקדמו בסולם המקצועי, אך הכשרה זו היא חיונית לשם המשך עבודתכם בתחום. אל תפחדו לעשות טעויות – זו אחת הדרכים היעילות ביותר ללמוד ולהתפתח מקצועית. נצלו את המשרה ההתחלתית ותקופת ההתלמדות כדי להתנסות בתפקידים שונים ותחומים שונים, תעיזו ותפתחו אופקים. רק באמצעות ניסוי וטעייה, נקיטת יוזמה ופתיחות מחשבתית תוכלו למצוא את מקומכם בשוק הרחב של עולם ההייטק המשתנה ללא הרף. 

מה הם תפקידי הכניסה בהייטק?

אנשים רבים מתארים לעצמם את תפקידי הכניסה בהייטק כתפקידים טכניים, שדורשים לרוב ניסיון טכני מובהק והכשרה אקדמית בתחום. תפקידים אלו כוללים בתוכם משרות כמו ארכיטקטי תוכנה, קציני אבטחת סייבר, מעצבי אתרים, בודקי תוכנה ומנהלי רשת מחשוב. למרבה המזל, מרבית התפקידים בהייטק אינם מצריכים כישורי תכנות וסייבר או רקע אקדמי בלימודי מדעי המחשב! תפקידי הכניסה בהייטק מגיעים מכל הקשת של עולם התעסוקה, ומאפשרים כמעט לכל אדם להשתלב ביעילות בעולם ההייטק. תפקידים אלו מתחלקים לשישה תחומים עיקריים: שיווק, מסחר, מכירות, פיתוח עסקי, משאבי אנוש ושירות לקוחות. תוכלו ללמוד כל אחד מהתחומים האלו במסגרת קורס הייטק, במסלול לימוד מותאם אישית. 

מה הם תחומי הלימוד בקורס הייטק?

1. שיווק: השיווק הוא אמצעי התקשורת של חברת ההייטק עם משתמש הקצה, והיא מאפשרת לחברה להעביר את המסרים הנכונים לקהל שלה. קורס שיווק דיגיטלי יכשיר אתכם בבניית ויישום התוכנית השיווקית של החברה. קורס הייטק שמתמקד בשיווק יאפשר לכם להתמיין לתפקידים של ניהול קמפיינים דיגיטליים, ניהול וכתיבת תוכן, ניהול רשתות חברתיות וניהול פרויקטים.   

2. מסחר: קורס הייטק שמתמקד במסחר ילווה אתכם בכל שלבי התהליך המסחרי, ויעניק לכם כלים מועילים להשגת היעדים הכספיים ושמירה על רווחיות החברה. בתום הקורס תוכלו להשתלב בתפקידים לכל אורך שרשרת המסחר, ובין השאר בתור מנהלי מסחר שאחראים על הגדלת המכירות בחברה, מנתחים את המדדים המקצועיים שלה, רוכשים את חומרי הגלם מהספקים וקובעים את תמחור המוצרים הסופיים. 

3. מכירות: הכשרה לתפקיד מכירות היא אחד המסלולים הנפוצים ביותר בקורס הייטק. בתום הלימודים, תוכלו להשתלב בחברות המובילות בשוק בתור מנהלי מכירות (שמנהלים את הקשר של החברה עם הלקוחות הפוטנציאליים והמשקיעים) ומנהלי מוצר, שאחראים על פיתוח מוצר מן הבחינה הלוגיסטית, משלב ההשקה ועד לרגע החלפתו בדגם מתקדם יותר. אנשי המכירות אחראים ופועלים באופן ישיר להגדלת הכנסות החברה, ומדובר בתפקידים מעניינים ומתגמלים ביותר.

4. פיתוח עסקי: קורסים הייטק לפיתוח עסקי מכשיר מנהלות או יועצים לחברות הייטק. תפקידים אלו כוללים יועצים אסטרטגיים, מנהלות פיתוח ארגוני, מנתחי נתונים ונשות מחקר. תפקידם של אנשי המפתח האלו הוא לקדם מטרות ארגוניות של החברה, לסייע לה להתפתח ולהתרחב, ולעזור בהשקת מוצרים ופנייה לקהלים חדשים. רוב תחומי הפיתוח העסקי מתאימים מאוד לאנשי מקצוע, אקדמאיות ואנשי הוראה שמעוניינים להתפתח מקצועית ולעשות הסבה להייטק – ומתאימים גם כלימודי הייטק לחרדים ולחרדיות.  

5. משאבי אנוש: כל חברה נזקקת למנהלי ומנהלות משאבי אנוש, שתפקידם לגייס, למיין ולהעסיק עובדים חדשים. מנהלי משאבי האנוש אחראים על תחושת השייכות ושביעות הרצון של העובדים בחברה, ועל אפיקי ההקדמות המקצועיים והחברתיים שלהם בעסק. בוגרי לימודי ניהול משאבי אנוש יוכלו להשתלב בקלות בעולם ההייטק, לאחר השלמת קורס הייטק שמיועד למסלול מקצועי זה. 
6. שירות לקוחות: קורס הייטק בתחום זה מסייע בהכשרת אנשי שירות הלקוחות של העתיד. תפקידי שירות לקוחות בולטים כוללים אנשי שירות לקוחות, נשות תמיכה טכנית ומנהלי Customer Success (שאחראים על יישום שיטת העבודה העסקית שנקראת “מודל הצלחת הלקוח”). שירות הלקוחות בתחום ההייטק מצריך שימת דגש על בעיות ייחודיות לעולם זה, שתוכלו להכיר במסגרת קורס הייטק.

לימודי הייטק – תנאי קבלה

איך מתקבלים ללימודי הייטק? קיימים סוגים שונים של לימודי הייטק, שמצריכים דרישות קבלה שונות. שלושה מסלולי לימודי הייטק תנאי קבלה הם:

1. מסלול הסבה להייטק: מסלול זה מצריך ניסיון מקצועי של לפחות ארבע שנים, או הכשרה אקדמית רלוונטית. בנוסף, לצורך לימודי הייטק תנאי קבלה תידרשו להוכיח שליטה טובה בשפה האנגלית, שחיונית להשתלבות מהירה בתעשיית ההייטק.

2. מסלול שיווק: ניתן לגשת למסלול זה עם או ללא רקע בתחום השיווק הדיגיטלי, וגם כאן נדרשת שליטה טובה בשפה האנגלית. מסלול זה מתאים גם לשכירים וגם לעצמאים ובעלות עסקים. 

3. מסלול תפקידי הכניסה להייטק: מסלול זה מכשיר את המועמדים להתמיין לשלושה תפקידי כניסה עיקריים (תפקידי entry level) – פיתוח עסקי, פיתוח מכירות וניהול לקוח. מסלול זה דורש שליטה טובה בשפה האנגלית, ונכונות ללמוד מהבסיס סט כישורים חדש ומעניין. וכמו שכבר ציינו, אין צורך בהכשרה בתחום מדעי המחשב או הסייבר! 

יש מקום לכולם: לימודי הייטק לחרדים ולחרדיות

קיים יתרון משמעותי מאוד בשילוב של נשים וגברים מעולמות מגוונים בשוק העבודה, ולכן עולם ההייטק כולל בתוכו מגוון רחב של אוכלוסיות. מתוך הצורך להנגיש ולשלב כמה שיותר השקפות מבט ייחודיות בעולם העסקי, נוצרו גם קורסים ייעודיים של לימודי הייטק לחרדים ולחרדיות. קורסים מקיפים ומעמיקים אלו מעניקים לאוכלוסיה החרדית פתח השתלבות בעולם ההייטק, ומסייעים לבני העדה החרדית לרכוש את הכישורים הנדרשים לעבודה בתחום מבלי לוותר על ערכים דתיים. לימודי הייטק לחרדים ולחרדיות מאפשרים גם לאנשים שכלל אינם מכירים את עולם ההייטק, למצוא את החוזקות הייחודיות להם ולפתח את צורת החשיבה והיכולות הטכניות הנדרשות בעבודה בהייטק. לימודי הייטק לחרדים ולחרדיות מסייעים בצמצום הפערים החברתיים בישראל, ומאפשרים לפתור בעיות קיימות בהייטק מנקודת מבט ייחודית. 

האם קיים קורס הייטק עם התחייבות לעבודה?

מרבית הקורסים בשוק אינם מתחייבים לספק לתלמידיהם עבודה בסיום הקורס, אך קיימות תוכניות לימוד ששואפות לשלב את בוגריהן בשוק העבודה בהייטק. קורס הסבה להייטק יספק לכם את כל הכלים שתידרשו להם בתפקיד החדש, וגם יסייע לכם במציאת עבודה שתואמת את הכישורים החדשים שלכם. בקורס זה קיים דגש גדול על שילוב הבוגרים בשוק העבודה, כך שתוכלו גם אתם להיות חלק מסטטיסטיקת ההצלחה. קורס הייטק עם התחייבות לעבודה – זו לא סתם סיסמה!

איך בוחרים מסלול לימודי הייטק?

בעת בחירת האופק המקצועי שלכם, שאלו את עצמכם את השאלות הבאות:
1. האם קיים תפקיד שהוא תפקיד החלומות שלכם מאז ומעולם?
2. האם יש תחום שמעניין אתכם ללמוד עליו עוד ועוד? האם הוא מתקשר לתפקיד מסוים ששמעתם עליו בעולם ההייטק?
3. מה הוא טווח השכר שאתם שואפים אליו? אילו תפקידים יאפשרו לכם להתפרנס בדרגת השכר הזו?
4. מה הניסיון המקצועי הקודם שלכם? האם קיימים פרויקטים רלוונטיים שהובלתם או לקחתם בהם חלק בעבר? האם זכיתם להצלחה בתחום או נהניתם להתנסות בהם? נסו להתבסס על הידע והניסיון המקצועי שלכם, וההיכרות שלכם עם החוזקות של עצמכם.
5. האם אתם מכירים אנשים שעובדים בתחום שאתם מעוניינים לפרוץ בו? דברו איתם ושאלו אותם על העבודה היומיות שלהם, הקשיים שהם נתקלים בהם וההצלחות המקצועיות שלהם. 

בין אם אתם כבר יודעים בדיוק מה התפקיד עבורכם, ובין אם אתם עדיין מתלבטים בין כל התפקידים הקיימים בשוק – שמרו על ראש פתוח. במסגרת לימודי הייטק, אנשי המקצוע והמרצים יסייעו לכם לבחור את המסלול שמתאים באופן הטוב ביותר לחוזקות שלכם, הניסיון המקצועי שלכם וההכשרה הקודמת שלכם – ויעזרו לכם להשתלב בעבודת החלומות שלכם. 

 • המדריך לחוזי עבודה בהייטק

  נכון לשנת 2021 חוזה עבודה בהייטק הוא לרוב מסמך באנגלית באורך כ-15 עמודים. להלן רשימה של מרכיביו העיקריים לצד הסבר קצר וכמובן שאלת השאלות - האם הם ברי מיקוח (המסמך...
  קראו עוד
 • ppc-manager

  מה זה PPC? מחקר תפקיד PPC Manager

  מחקר התפקיד המלא עבור מנהלי ומנהלות קמפיינים או באנגלית ppc עם כל המידע על אופציות לקידום, הכשרות, אפשרויות קידום ועוד
  קראו עוד
 • שיווק דיגיטלי בלינקדאין: איך תתחילו שיווק עמוד לינקדאין ברגל ימין

  היום שיווק דיגיטלי בפייסבוק הינו חלק מהאסטרטגיה השיווקית של כל עסק. עם 2.93 ביליון משתמשים חודשיים ברשת החברתית הגדולה בעולם, לא פלא שקידום ממומן בפייסבוק נמצא בראש הרשימה כשאנחנו מדברים...
  קראו עוד
 • שיווק דיגיטלי בפייסבוק: איך לבנות קמפיין מוצלח בפייסבוק?

  היום שיווק דיגיטלי בפייסבוק הינו חלק מהאסטרטגיה השיווקית של כל עסק. עם 2.93 ביליון משתמשים חודשיים ברשת החברתית הגדולה בעולם, לא פלא שקידום ממומן בפייסבוק נמצא בראש הרשימה כשאנחנו מדברים...
  קראו עוד
 • 5 טיפים לגיוס עובדי הייטק איכותיים שכל חברה צריכה להכיר

  אם חשבתם לרגע שגיוס עובדי הייטק לא שונה מתהליך הגיוס בתעשיות אחרות, אז יש לנו הפתעה בשבילכם. בתעשייה כל כך דינמית בה יש יותר ביקוש לעובדים מאשר היצע, כללי המשחק...
  קראו עוד
 • 3 כלים לניתוח נתונים שכל דאטה אנליסט מתחיל חייב להכיר

  פעם היינו מתלבטים אם ללמוד שפה שלישית, למשל צרפתית, ספרדית או איטלקית. היום השפות שמתלבטים ביניהן הן שפות תכנות. בהייטק קיימים תפקידים טכנולוגיים ותפקידים עסקיים שאינם טכנולוגיים. למידת שפת תכנות...
  קראו עוד
 • קידום ממומן בפייסבוק: כל סוגי הקמפיינים בפייסבוק ואיך בוחרים את ״האחד״

  פעם היינו מתלבטים אם ללמוד שפה שלישית, למשל צרפתית, ספרדית או איטלקית. היום השפות שמתלבטים ביניהן הן שפות תכנות. בהייטק קיימים תפקידים טכנולוגיים ותפקידים עסקיים שאינם טכנולוגיים. למידת שפת תכנות...
  קראו עוד
 • הנוסחה למסר שיווקי מנצח שכל קופירייטר חייב לשיווק דיגיטלי בהייטק

  פעם היינו מתלבטים אם ללמוד שפה שלישית, למשל צרפתית, ספרדית או איטלקית. היום השפות שמתלבטים ביניהן הן שפות תכנות. בהייטק קיימים תפקידים טכנולוגיים ותפקידים עסקיים שאינם טכנולוגיים. למידת שפת תכנות...
  קראו עוד
 • אינסייד ג׳וב- איך להתקבל ליוניקורן שאתם רוצים לעבוד בו?

  איך תתקבלו לטאבולה, או לכל יוניקורן אחר בו אתם חולמים לעבוד? רועי דויטש, מנכ״ל ג׳ולט, בשיחה צפופה עם אורה אגוזי-ברזילי, VP Tech Operations at Taboola, על הנושא...
  קראו עוד
 • שפות התכנות הפופולריות ביותר

  פעם היינו מתלבטים אם ללמוד שפה שלישית, למשל צרפתית, ספרדית או איטלקית. היום השפות שמתלבטים ביניהן הן שפות תכנות. בהייטק קיימים תפקידים טכנולוגיים ותפקידים עסקיים שאינם טכנולוגיים. למידת שפת תכנות...
  קראו עוד
 • המקצועות המבוקשים ביותר בתחום ההייטק

  תעשיית ההייטק היא ענקית ומכילה מגוון רב של תפקידים. הספקטרום מתפרש בין תפקידים טכנולוגיים לתפקידים עסקיים. בין הענפים השונים שקיימים בחברות הייטק ניתן לראות מחקר ופיתוח, HR, שיווק ועוד. התפקידים...
  קראו עוד
 • מחקר תפקיד – Data Analyst

  הטכנולוגיה היום מאפשרת לחברות הייטק להפיק כמות עצומה של נתונים מהשימוש במוצרים שלהן ובפלטפורמות שהן מציעות. כדי להסיק מסקנות מהנתונים הללו ולגבש אסטרטגיות לפעולה, מועסקים בחברות הייטק Data Analysts: אנשים...
  קראו עוד
 • איך לנתח מידע עצום באופן אפקטיבי?

  העולם שלנו מושתת על נתונים בכמות אדירה שנאספת מדי שניה. מתי צריך לבצע ניתוח נתונים? מהן שיטות ניתוח הנתונים, ומהו התהליך? לקריאה היכנסו עכשיו לאתר JOLT>>
  קראו עוד