לחצו כאן למעבר לתפריט הראשי לחצו כאן למעבר לתוכן הראשי לחצו כאן למעבר לתוכן חלק תחתון
הרשמה לניוזלטר

10 טיפים לשיפור קורות החיים להייטק

Jolt-logo-square
 • Jolt Team
 • 30 באוגוסט
 • 12 דקות
ווטסאפ
Whatsapp
ווטסאפ
אימייל
Email

בניית קורות חיים היא משימה קריטית כשמגישים מועמדות לעבודה באופן כללי, ובחברות הייטק וסטארטאפ בפרט. חשיבות הגשת קורות חיים איכותיים וייחודיים קשורה לעניין של היצע וביקוש. תעשיית ההייטק משגשגת, ישראל היא לגמרי Startup Nation. רבים רוצים להצטרף לתעשייה: בין אם מדובר בצעירים לפני או אחרי תואר וללא ניסיון, ובין אם מדובר באנשים עם ניסיון בתחומים שונים שרוצים לעשות הסבה מקצועית. לכן כשנפתחות משרות לגיוס בחברות הייטק וסטארטאפ, צוותי הגיוס מקבלים מאות קבצי קורות חיים. קורות חיים מוגשים בפלטפורמות שונות (מאתר החברה ועד רשתות חברתיות) ונערמות על שולחנות המגייסים (או במייל). למעשה, הנושא כה חשוב שהוא הפך חלק אינטגרלי מקורסי תעודה ולימודי הייטק, שמספקים עזרה בהכנת קורות חיים מוצלחים.

 10 טיפים לשיפור קורות החיים לקראת משרת החלומות שלכם בהייטק

 1. פסקת פתיחה: בראש העמוד של קורות החיים יש לכתוב פסקת פתיחה. הפסקה אמורה לספק תקציר עליכם ולהבליט נקודות חשובות מהקובץ כולו. פסקת הפתיחה צריכה להכיל שתיים-שלוש שורות שכתובות בצורה קוהרנטית, חריפה ומדויקת, שתמשוך את העין ותגרום לקוראים לרצות להמשיך בקריאה. חפשי בלינקדאין פרופילים של אנשים מהתחום ובדקו מה כתבו על עצמם בתקציר – זה יכול לתת לכם השראה לפסקת הפתיחה.
 2. לינקדאין: לינקדאין היא הרשת החברתית החשובה ביותר כשזה מגיע לקשרים מקצועיים וחיפוש עבודה. דאגו שיהיה לכם פרופיל לינקדאין פעיל, וספקו קישור אליו בקורות החיים. בדקו במשרות פתוחות מהן מילות המפתח של התחום שלכם (למשל: Marketing, SEO, PPC) ושבצו אותן מספר פעמים בקורות החיים שלכם. זה יסייע למגייסים למצוא אתכם, וגם לראות שאתם מבינים בתחום ויודעים לאן אתם מגישים מועמדות.
 3. קישורים: חוץ מקישור ללינקדאין, רצוי להוסיף קישורים לפרויקטים בהם לקחתם חלק בעבר. זוהי דרך נוספת להציג את הניסיון התעסוקתי שלכם, ממש להראות אותו. אם יש לכם אתר, תיק עבודות או שקיימים פרויקטים שלכם באוויר – ספקו גישה נוחה אליהם דרך קובץ קורות החיים. סעיף זה רלוונטי גם למועמדים חסרי ניסיון, המגישים מועמדות למשרות ג’וניור: ניתן לבנות תיק עבודות גם עם פרויקטים שאינם בתשלום, כדי לצבור ניסיון.
 4. תוכנות: העבודה היומיומית בהייטק מבוססת על ממשק עם תוכנות ופלטפורמות שונות. יתכן שיש לכם ידע בתוכנות הרלוונטיות לתפקיד ספציפי (למשל WordPress לצוותי תוכן), או היכרות עם תוכנות של עבודה בשוטף בכל התחום (למשל Monday לניהול משימות). יתכן גם שיש לכם ידע בתוכנות שאינן קשורות לתפקיד אליו אתם מגישים מועמדות, אבל המשמעות היא שאתם בעלי זיקה טכנולוגית ועם יכולת ללמוד ולהכיר דברים חדשים – מאפיינים שיסייעו לכם להתקבל לעבודה. ציינו בקורות החיים את התוכנות הללו. לדוגמה: HubSpot, SAP, Google Analytics.
 5. רלוונטיות: שימו לב אילו משרות רלוונטיות לתפקיד אליו אתם מגישים מועמדות ואילו פחות. לעתים יש ניסיון בתחומים אחרים אך הוא אינו רלוונטי, וציונו בקורות החיים יהפוך אותם לפחות חדים וקולעים למטרה. גם במשרות רלוונטיות, ודאו שאתם מציינים את הפן בעבודה שחופף לדרישות התפקיד במשרה אליה אתם מגישים מועמדות. מעבר לכך שתבטאו את התאמתכם לתפקיד, אתם גם מראים למגייסים שאתם ממוקדים ומבינים בדיוק לאן הגעתם.
 6. נתונים: אם במשרות הקודמות שלכם הבאתם לתוצאות שניתן לתרגם לנתונים, מצאו דרך לשלב את הנתונים הללו בפירוט הניסיון התעסוקתי. למשל: במסגרת התפקיד הבאתי לחיסכון של 20% מתקציב השיווק, בעזרת הגברת העשייה האורגנית במחלקה. דוגמה נוספת: במסגרת התפקיד העליתי את התנועה האורגנית באתר ב-50%. הנתונים עוזרים לראות בצורה מדויקת את חשיבותכם ותרומתכם.
 7. גרסאות: לעתים אנו בוחרים להגיש קורות חיים לכמה משרות. זה לגיטימי בהחלט, אך חשוב לשים לב שאי אפשר להגיש לכל המשרות את אותו הקובץ. יש לשנות את הנוסח של קורות החיים בהתאם למשרה אליה אתם מגישים מועמדות. עניין זה כולל גם את מילות המפתח מהלינקדאין, את הבלטת הפנים הרלוונטיים של הניסיון התעסוקתי הקודם ואת פסקת הפתיחה. 
 8. תרגום מקצועי: גם אם העבודה היומיומית תתבצע בעברית, חברות הייטק וסטארט אפ עובדות בשוטף באנגלית. מדובר בעבודה עם לקוחות בינלאומיים, תוכנות בינלאומיות וז’רגון בינלאומי. בתרגום קורות החיים לאנגלית תראו שאתם מבינים את המיינדסט ההייטקיסטי. כשאתם מתרגמים, גם אם האנגלית שלכם מעולה, תנו למתרגם מקצועי לעשות את העבודה. זאת כדי למנוע טעויות קטנות שיפגעו בסיכויי הקבלה שלכם. אל תתנו לדקדוק ואיות להכשיל אתכם בקריירה.
 9. פידבק: כשאתם מסיימים לכתוב את קורות החיים, ולפני הגשת המועמדות – העבירו את הקובץ לשלושה-ארבעה מכרים שאתם סומכים עליהם. רצוי שיהיו מהתחום אליו אתם מגישים מועמדות, או כאלה שמבינים בעולם ההייטק. קבלו מהם ביקורת בונה ושפרו את קורות החיים בהתאם.
 10. מכתב מקדים: מכתב מקדים הוא מסמך נפרד בו אתם כותבים על עצמכם את מה שכתוב בקורות החיים, בצורה זורמת וסיפורית יותר. מכתב מקדים מוצלח יגרום למגייסים לרצות לקרוא את קורות החיים שלכם, ולזכור אתכם מתוך ערימת המסמכים ושלל המועמדים.

כתיבת קורות חיים יכולה להיות מאתגרת, אך חשוב לזכור שלא בכך מסתכם הדבר. עליכם לוודא שקורות החיים שלכם יהיו מדויקים יותר משל מועמדים אחרים. שפרו את התוכן של קורות החיים, באופן שיעלה את סיכויי הקבלה שלכם למשרות בחברות הייטק וסטארטאפ.

 • ppc-manager

  מחקר תפקיד PPC Manager

  מחקר התפקיד המלא עבור מנהלי ומנהלות קמפיינים או באנגלית ppc עם כל המידע על אופציות לקידום, הכשרות, אפשרויות קידום ועוד
  קראו עוד
 • הסבה מקצועית לאימהות

  בעלי עסקים יודעים ששיווק הוא עניין הכרחי עבור הצלחת החברה והמוצר. היום העולם עובר יותר ויותר משיווק קמעונאי (Offline) לשיווק דיגיטלי (Online). מה ההבדל בין צורות השיווק? האם אחת מהן...
  קראו עוד
 • טיפים לשימור עובדים בהייטק

  בעלי עסקים יודעים ששיווק הוא עניין הכרחי עבור הצלחת החברה והמוצר. היום העולם עובר יותר ויותר משיווק קמעונאי (Offline) לשיווק דיגיטלי (Online). מה ההבדל בין צורות השיווק? האם אחת מהן...
  קראו עוד
 • שיווק ומכירות – מהעולם הקמעונאי לעולם ההייטק

  בעלי עסקים יודעים ששיווק הוא עניין הכרחי עבור הצלחת החברה והמוצר. היום העולם עובר יותר ויותר משיווק קמעונאי (Offline) לשיווק דיגיטלי (Online). מה ההבדל בין צורות השיווק? האם אחת מהן...
  קראו עוד
 • כיצד עושים רימרקטינג ואילו דברים אסור לפספס

  רימרקטינג (Remarketing, AKA Retargeting) הוא שיטה מקובלת בשיווק דיגיטלי בה המשווקים (הארגון, המותג) מציגים מודעות, בפני גולשים שכבר ביקרו באתר שלהם או בדף נחיתה כלשהו.
  קראו עוד
 • סטארט-אפ או חברת הייטק גדולה? איך למצוא את עצמי בעולם ההייטק

  קיימים הבדלים רבים בין עבודה בחברת הייטק גדולה לבין סטארט אפ קטן. ההבדלים נוגעים בתחומים רבים, החל מתנאי ההעסקה ועד התפקידים השונים בתוך החברה. בעולם בו תעשיית ההייטק והסטארט אפ...
  קראו עוד
 • רוצה לשנות את הקריירה? 6 טיפים להסבה להייטק

  מה בארגז הכלים שלך יכול לסייע בהסבה להייטק (לאקדמאים או לא). חשוב לעבוד מסודר ולהיות ממוקדים. במאמר זה ניתן שישה טיפים שעשויים לעזור לך אם החלטת לעשות הסבה להייטק.
  קראו עוד
 • איך להשקיע בתיק עבודות לקראת עבודה בהייטק?

  תיק העבודות (Portfolio) הוא כרטיס הביקור שלכם כשאתם מגישים מועמדות לתפקיד בהייטק - בעיקר כשאין לכם ניסיון קודם בתפקיד. הוא מאפשר למעסיקים הפוטנציאליים לראות את התוצרים שלכם, איך נראית עבודה...
  קראו עוד
 • משרות הג’וניור הפופולריות בהייטק

  בין אם מדובר בהסבת תפקיד או בגיבוש קריירה לצעירים, כדאי להכיר את המשרות המבוקשות ביותר בעולם ההייטק והסטארטאפ, אליהן יש ביקוש גבוה לתפקידי ג'וניור.
  קראו עוד
 • איך לכתוב קורות חיים שיגרמו לכם לבלוט?

  איך אוודא שקורות החיים שלי בולטים על רקע קורות חיים של מועמדים אחרים? 13 טיפים קצרים ומעולים לכתיבת קורות חיים בצורה הטובה ביותר
  קראו עוד
 • מדריך – איך לעשות ראיון עבודה

  איך להירגע לפני ראיון עבודה? איך להתחיל את הראיון? איך לסיים אותו? ואיך עושים ראיון עבודה כמו שצריך? במדריך הזה ננסה לעזור לכם, המראיינים, להתכונן לראיון, להעביר אותו בצורה הטובה...
  קראו עוד
 • המדריך לראיונות עבודה | חלק 3 | הכנת פיץ’ והראיון עצמו

  במדריך ההכנה לראיון עבודה תוכלו למצוא המלצות שיסייעו לכם לקראת ראיון עבודה בכלל ובהייטק בפרט. במדריכים הקודמים דיברנו על סוגי ראיונות עבודה והכנה לראיון. חלק זה, שהוא החלק האחרון של...
  קראו עוד
 • המדריך לראיונות עבודה | חלק 2 | הכנה לראיון

  במדריך ההכנה לראיון עבודה תוכלו למצוא המלצות שיסייעו לכם לקראת ראיון עבודה בכלל ובהייטק בפרט. במדריך הקודם דיברנו על סוגי ראיונות עבודה, במדריך הבא נסביר על הכנת פיץ' והראיון עצמו....
  קראו עוד