לחצו כאן למעבר לתפריט הראשי לחצו כאן למעבר לתוכן הראשי לחצו כאן למעבר לתוכן חלק תחתון
הרשמה לניוזלטר

המדריך לראיונות עבודה | חלק 3 | הכנת פיץ’ והראיון עצמו

Jolt-logo-square
 • Jolt Team
 • 15 באוגוסט
 • 12 דקות
ווטסאפ
Whatsapp
ווטסאפ
אימייל
Email

במדריך ההכנה לראיון עבודה תוכלו למצוא המלצות שיסייעו לכם לקראת ראיון עבודה בכלל ובהייטק בפרט. במדריכים הקודמים דיברנו על סוגי ראיונות עבודה והכנה לראיון. חלק זה, שהוא החלק האחרון של המדריך, יתמקד בהכנת פיץ’ והראיון עצמו.

תוכן עניינים

The Pitch – הצגה עצמית

מטרת הפיץ’ היא להציג את עצמכם. לרוב לא ישאלו אתכם מיד שאלות ספציפיות, אלא ירצו לשמוע כיצד אתם מציגים את עצמכם ואילו פרטים אתם בוחרים לשתף. זו הזדמנות להציג את ההישגים שלכם, את הניסיון המקצועי הרלוונטי לתפקיד, את האנשים מולם עבדתם ומה בעצם אתם מביאים איתכם לתפקיד הבא.

מאיפה מתחילים?

בתור התחלה, יש שני חוקים שחשוב לזכור כשאתם מציגים את עצמכם. הראשון, הוא שההצגה העצמית היא מקצועית ולא אישית. מטרת ההצגה העצמית היא לא לספר על החיים האישיים שלכם, אלא על הניסיון המקצועי.

החוק השני הוא לספר סיפור: סטוריטלינג (Storytelling). במסגרת ההצגה העצמית חשוב שתצרו קרבה, שתעוררו אמפתיה, שתציגו את הסיפור באופן קוהרנטי, משכנע ואמין; כך שיהיה ברור מה קרה לפני, מה קרה אחרי, כמה זמן עבדתם בכל חברה ולמה עזבתם.

איך בונים את ההצגה העצמית?

תמונת בזק

עליכם לספק תמונת בזק של הניסיון התעסוקתי שלכם עד היום. איפה עבדתם, מה היו הטייטלים שלכם, כמה זמן עבדתם בכל משרה ומה היו תחומי האחריות המרכזיים שלכם. בדרך כלל ראוי לדבר על כל הניסיון התעסוקתי שלכם מתחילת הקריירה, אבל במידה שיש לכם ניסיון תעסוקתי רב שנים, ציינו בקצרה את הניסיון מהשנים הראשונות והרחיבו יותר על הניסיון מהשנים האחרונות.

הישגים

כשאתם מציגים את הניסיון התעסוקתי שלכם, ציינו את ההישגים שהיו לכם בכל מקום עבודה. המטרה היא לא להפוך כל הישג לסיפור נפרד, אלא לשזור את ההישגים והשפעתם על מקום העבודה ועליכם כ”מיני סיפור”.

הצגת ידע

לצד השיתוף בניסיון התעסוקתי שלכם, עליכם להראות שחקרתם ואתם יודעים מה תיאור המשרה כולל. לא צריך לדקלם את תיאור המשרה, אלא לשלב את דרישות ותיאור המשרה כאשר אתם מספרים על ניסיון העבר שלכם. למשל, אם בעבר התנסיתם ביצירת פרויקט מאפס, ובתיאור משרה כתוב שמחפשים אנשים עצמאיים ובעלי אופי יזמי שאוהבים לבנות תשתיות, זה המקום לשתף בהישגים שלכם – ולהגיד שאתם יודעים שאלו תכונות וכישורים הנדרשים גם בתפקיד אליו אתם מתמיינים.

התאמה לתפקיד

כאמור, עליכם להראות למראיינים שאתם המועמדים המתאימים ביותר לאיוש המשרה. לעתים זה יהיה ברור למראיינים בכך שתספרו על ההישגים שלכם ועל הניסיון המקצועי שלכם; ולעתים, כדאי להגיד בקול למה אתם חושבים שאתם המתאימים ביותר. זה המקום להגיד, למשל: “אני חושבת שהתפקיד יכול להתאים לי כי התנסיתי בפרויקטים בעלי אופי דומה במקום העבודה הקודם, כי התפקיד דורש עצמאות, יוזמה, חשיבה אנליטית ויצירתיות, ואני מאמינה שיש לי את הכישורים האלו ושאוכל להביא אותם לידי ביטוי גם בתפקיד הזה”.

לסיכום, זכרו – המטרה של ההצגה עצמית היא לשווק את עצמכם למשרה ספציפית. אתם צריכים מצד אחד לשתף במרבית או כל הניסיון התעסוקתי שלכם, ומצד שני, לעשות את זה באופן קוהרנטי וסיפורי, לשתף בהישגים שלכם, לייצר קרבה על-ידי כך ש”תחושו” את המראיין/ת. לצד כל אלה יש לשים לב לזמן ולאווירה: האם כדאי שתרחיבו על ניסיון תעסוקתי כלשהו או פרויקט מסוים, או שמא שהזמן קצר וכדאי לעובר לספר על הדבר הבא.

מומלץ בחום להתאמן! כשלא מתאמנים על ההצגה העצמית, הפיץ’ עלול להישמע מסורבל ולא ברור. אחרי שתבנו פיץ’, תעשו הפרדה בין עיקר לטפל ותתאמנו על האופן והזמן שלוקח לכם להציג את עצמכם. כל אלה יגרמו לכם להיראות מקצועיים בראיון עבודה אמיתי. 

שימו לב: אומנם הפיץ’ הוא ההזדמנות שלכם להציג את עצמכם ללא “הפרעה” מצד הצד השני, אבל יתכן שיהיו מראיינים שיהיה להם חשוב לקטוע אתכם ולשאול שאלות תוך כדי, ולא לחכות לסוף. תנו לזה מקום, אל תדברו בקצב מהיר מדי. לאחר השאלה של המראיין/ת, חזרו למקום בו עצרתם. ככלל, הצגה עצמית ללא הפרעות יכולה לארוך כשתיים-שלוש דקות, ולהתארך בהתאם לקטיעות ושאילת שאלות מהצד המראיין.

שאילת שאלות

עניין השאלות הוזכר בראיונות עם מראיינים שונים, בהקשר של שאלות נפוצות שאתם עלולים להיתקל בהן מצד הדמות המגייסת. הפעם, נתמקד בשאלות שאתם כמרואיינים צריכים לשאול ובחשיבות שלהן בראיון עצמו. 

למה לשאול שאלות אם אין לי ממש מה לשאול?

גם אם קיבלתם מענה לאורך תהליך הגיוס, או לאורך הראיון עצמו, על כל השאלות שרציתם לשאול, תשאלו לפחות שאלה או שתיים בסוף הראיון. יש לזה שתי סיבות:

 1. המראיין מקדיש זמן לראיון איתכם. בין אם מדובר בראיון הראשוני עם המגייס/ת או בראיון עם מייסד/ת החברה, הם מקדישים לכם זמן. כדאי לנצל את הזמן הזה כדי ללמוד עוד על החברה, התפקיד ואולי אפילו על המראיין עצמו. במילים אחרות, קיבלתם זמן – נצלו אותו, והראו למראיינים שאתם מכירים בזמן שהם מקדישים לכם.
 2. כאשר אתם שואלים שאלות זה מאפשר לצד השני ללמוד עליכם עוד קצת. תנו “הצצה” למראיינים לדברים עליהם אתם בוחרים לשים דגש, הדברים שאולי מפריעים לכם, העקרונות החשובים לכם, הרצון שלכם להתעמק. שימו לב שכאשר אתם שואלים שאלות, חשוב לשאול שאלות שיקדמו אתכם, אתם עדיין בשלב בו בוחנים אתכם. 

שאלות לדוגמה

דוגמאות לשאלות והסבר על האופן בו הן עשויות להיתפס (שימו לב שאתם לא שואלים שאלה שכבר קיבלתם עליה תשובה בראיון):

 1. איך נראה היומיום בתפקיד? אתם רוצים ללמוד על אופי המשרה.
 2. כמה אנשים יש בצוות ומי הולך לנהל אותי ישירות? חשוב לכם להבין את מקומכם בארגון ובצוות.
 3. עם אילו תוכנות אני עתיד/ה לעבוד? הנכונות שלכם להכיר מראש את התוכנות הרלוונטיות לתפקיד.
 4. האם עובדים רק מהמשרד או שקיים מודל היברידי לפיו ניתן לעבוד גם מהבית? זו שאלה שנהייתה רלוונטית יותר מאז הקורונה, ובהחלט לגיטימי לשאול אותה כדי להבין את הגמישות ואת הנורמה המקובלת בארגון. היא מעידה על הידע האקטואלי שלכם בנוגע למודלים היברידיים של חברות הייטק.
 5. מול מי אני עתיד/ה להתממשק ביומיום?  מראה שאתם מודעים לאפשרות הממשק בין תחומים וצוותים שונים, כלומר מבינים קצת איך מתנהלים בעבודה מסוג זה.
 6. האם אתם מתכננים להתרחב לשווקים גלובליים נוספים? מראה על כך שחקרתם וקראתם על החברה,  ואתם מודעים להיבטים הגלובליים שלה.
 7. איפה אתם רואים את החברה בעוד שלוש שנים מהיום? זו שאלה שיכולה להתאים לכל שלב בהליך הגיוס, ובפרט לשלב בו מתראיינים אצל מייסדי החברה. השאלה מראה שאתם מתעניינים בטווח האורך, בעתיד החברה, ובאופן מובלע, בעתיד שלכם בה.
 8. אילו מטרות הצבתם לעצמכם לשנה הקרובה שחשוב לכם להשיג? התעניינות שמראה על המוכוונות שלכם למטרות קצרות-טווח, לדברים שתרצו להשפיע עליהם עם כניסתכם לתפקיד.
 9. איך בגיל צעיר אזרתם אומץ והקמתם חברה, כשלא היה לכם ניסיון, וכנראה שגם לא יותר מדי משאבים? (שאלה שמיועדת למייסדים שהקימו את החברה בגיל צעיר יחסית) מראה שעשיתם את “שיעורי הבית” שלכם לפני הראיון וקראתם על מי שמראיינים אתכם.
 10. מה אתם הכי אוהבים בחברה או בתפקיד? מראה שאתם מתעניינים בפן האנושי והאישי יותר של המראיינים, ושאכפת לכם מהיבטים נוספים פרט למקצועיות.
 11. כמה המייסדים/השותפים פעילים ביומיום? כמה אינטראקציה יומיומית יש ביניהם לבין כלל העובדים? (שאלה שבהכרח אינה מופנית למייסדים/שותפים, ואולי אפילו רצוי לשאול אותה את המגייס/ת שנמצאת בתחילת התהליך) מראה התעניינות באופי הארגוני.
 12. האם ניתן להתקדם בתפקיד? זו שאלה טריקית ועליכם להבין לבד מהסיטואציה אם מתאים שתישאל. חשוב לדעת איך לנסח אותה. כלומר במקום “האם יש אופק לקידום?” או “האם אפשר להתקדם בתפקיד?” ניתן לשאול אם ישנה מוביליות (Mobility) פנים ארגונית.
  השאלה עלולה להיות בעייתית משום שהיא עלולה לתת תחושה לצד השני שאתם “קופצים מעל הפופיק” ו”פוזלים” לעבר תפקידים אחרים ולקידום עוד לפני שהתקבלתם. אתם עלולים להותיר רושם שאינכם מעוניינים באמת בתפקיד הנוכחי אלא רואים בו תחנה בדרך (לעתים זו האמת, אך הצהרה עליה לא תשרת אתכם). בחברות הייטק וסטארטאפ, לרוב יש לאן להתקדם. כמובן שזה תלוי בתקנים, באיכות עבודתכם ובשביעות הרצון של המנהלים שלכם.
  במיוחד כשיש חשש שאתם Overqualified למשרה כלשהי (כלומר יש לכם יותר מידי ניסיון), השאלה הזו עלולה להכשיל אתכם – תחוזק התחושה שתמצו די מהר את התפקיד ותרצו להתקדם לתפקידים אחרים. במצב כזה, עדיף לחברה לגייס מישהו עם פחות ניסיון ויותר מוטיבציה להוכיח את עצמו ולצבור ניסיון בתפקיד אליו הוא מתמיין.

רושם ראשוני

איך מתכוננים לראיון ברמה המנטלית, הוויזואלית והטכנית?

רושם ראשוני מתייחס למשקל שבני אדם נוטים לתת למידע הראשוני שהם יודעים על אדם אחר, בהשוואה למידע שבא לאחריו. אנו נוטים לשפוט בני אדם על-פי המידע הראשוני שאנו יודעים עליו; לא תמיד ניתנת הזדמנות למידע נוסף להשפיע על השיפוט והדעה שלנו את אותו אדם (Anderson, 1965). במילים אחרות, רושם ראשוני הוא קריטי.
היזמית רייצ’ל גרינוולד כותבת במאמר במגזין Harvard Business Review, על האופן בו צריך להתנהל עם ההשלכות של רושם ראשוני בקונטקסט של תהליך מיון למשרה. מספר טיפים מצוינים מתוך המאמר שחשוב להכיר:

 • כולנו נוטים לחפש אנשים ברשתות החברתיות, במיוחד כשמדובר באנשים שאנחנו עומדים לפגוש לראשונה. צאו מנקודת הנחה שהמראיינים מחפשים אתכם: בלינקדאין, בפייסבוק, באינסטגרם, בגוגל וכו’. רצוי להכניס מספר משפטים בלינקדאין למשל, שמתארים אתכם וקשורים לזהות שלכם. זה יכול להיות משהו משעשע וחברותי או תיאור הניסיון שלכם באופן יצירתי.
 • כשאנחנו מגיעים לראיון אנחנו בדרך כלל מאד לחוצים ואולי אפילו מחכים שייגמר. לפעמים ה-Smalltalk (שיחת חולין) שמנהלים איתנו בהתחלה נראה מיותר אבל חשוב להבין שגם בשלב הזה למעשה בוחנים אותנו. לכן, כששואלים אתכם מה שלומכם ענו תשובה מורחבת יותר מ”הכל בסדר” – אפשר למשל לשלב סיפור מצחיק שקרה לכם הבוקר לפני הראיון או כל דבר אחר שעשוי ליצור אמפתיה של המראיין כלפיכם.
 • אנחנו לא רוצים לשעמם את המראיינים שלנו, במיוחד בשאלות הגנריות של תחילת הראיון או אפילו ה-small talk שבא לפניו. השתדלו לא לענות תשובות גנריות, כאלו שלא מייחדות אתכם. חשבו איך “לשבור את הקרח” באופן שייצור קרבה ואמפתיה בין הצדדים ועדיין יישאר בגבולות הטעם הטוב. למשל, שאלו את המראיין/ת על חפץ שנמצא בחדר שלה/ו, ושניתן לפתח עליו שיחה קטנה.
 • L-Factor – בשביל שאנשים יחבבו אתכם (Likability), אתם צריכים להראות שאתם מתעניינים וסקרנים. סקרנות יכולה לבוא לידי ביטוי בשאילת שאלות שיראו את הרצון שלכם להעמיק בנושא המדובר (כמובן בלי לקטוע את הצד השני) וכך גם תיצרו אמפתיה וחיבור רגשי עם הצד השני.
 • אחד המדדים המרכזיים לרושם ראשוני הוא שפת גוף. במצבי לחץ אנו עלולים שלא לשים לב לתנוחת הישיבה שלנו או למיקום הידיים. חשוב שתשבו בנוחות כי כל ישיבה שלא תהיה לכם נוחה תגרום לכם להרגיש יותר לחוצים. השתדלו להרפות את השרירים, לחייך, לשבת בגב זקוף ובעיקר להתרכז מאוד במה שהצד השני אומר. שימו לב שאם מדובר בראיון וידאו, נדרש יותר מאמץ להראות לצד השני שאתם מרוכזים במה שהם אומרים ושאתם לא מוסחים בקלות מרעשים שיש בחוץ – לכן שפת גוף חשובה עוד יותר. שמרו על קשר עין עם המראיינים, תסגרו כל חלון שעלול להקפיץ התראות במהלך הראיון ותנו למראיינים תחושה שאתם איתם.

דגשים לראיונות וידאו

ראיונות וידאו הפכו רלוונטיים במיוחד בשנה האחרונה, ויש לשים לב לדגשים ספציפיים עבורם:

 • בצעו בדיקת סאונד לפני הראיון. עשו דמו של שיחת וידאו בפלטפורמה בה מראיינים אתכם, ודאו ששומעים אתכם היטב: חברו את האוזניות למחשב, ודאו שאתם שומעים כמו שצריך את הצד השני ושהמחשב נמצא בעמדה נוחה. אם אין ברשותכם מחשב ואתם מקיימים את הראיון דרך הטלפון הנייד שלכם, דאגו שהוא יעמוד במיקום נוח שבו יראו אתכם היטב והטלפון לא יזוז ממקומו (לא מומלץ להחזיק אותו ביד לאורך כל הראיון).
 • רקע הולם. הרקע עליו אתם מתראיינים צריך להיראות אסתטי ונעים. רקעים פיקטיביים פחות נעימים לעין. יש משהו באותנטיות של הרקע בו אתם בוחרים להתראיין, שמאפשר ללמוד עליכם ואולי אפילו לפתח נושאי שיחה. יחד עם זאת, על הרקע להיות מסודר ולא “רועש” או מבולגן כדי שהמראיינים יוכלו להתמקד בכם ולא להיות מוסחים על ידי גירויים מסביב.
 • הגיעו בזמן. כשאומרים “בזמן”, הכוונה היא כשלוש דקות לפני השעה המיועדת. קחו בחשבון שתקלות קורות, ועדיף שתגלו אותן בדקות שלפני הראיון, ולא בשעה בה הוא אמור להתחיל. יחד עם זאת, אין צורך לעלות לראיון עשר דקות לפני – יתכן שהמראיין/ת נמצא/ת בפגישה אחרת שעלולה להיקטע בעקבות הכניסה המוקדמת שלכם.

לבוש בראיון עבודה

הנושא האחרון שקשור אף הוא לרושם ראשוני, נוגע ללבוש. בין אם מדובר בראיון וידאו או בראיון פרונטלי, חשוב להשקיע בלבוש ולהפגין בעזרתו את ההבנה שלנו לגבי הסיטואציה, המקום והתפקיד.

 • חשוב שתגיעו בלבוש ייצוגי שנוח לכם איתו ושיהיה מותאם לתפקיד ולחברה אליה אתם מתמיינים. נסו לשמור על גזרות וצבעים ניטרליים, שלא יסיחו את דעת המראיין/ת או ימשכו תשומת לב מיותרת. עזרו למראיין/ת להתמקד בכם ובמה שאתם מביאים לשיח.
 • השקיעו באסתטיקה – איפור, גילוח, תכשיטים, בושם. הכל באיזון, כמובן, ובאופן שלא יסיט את תשומת הלב מהתוכן של דבריכם.
 • הימנעו מלהגיע עם כפכפים או נעליים בלויות – זה מעיד על ההשקעה והאסתטיקה. מוטב לנעול נעליים סגורות שאינן יומיומיות מאוד.

לסיכום המדריך, מצורף סרטון של “כאן 11” שמסכם וממחיש כיצד עליכם להתכונן לראיון עבודה. בהחלט שווה צפייה.

ראיונות עבודה עשויים להיות מרתיעים או לגרום ללחץ. בשביל לעזור לכם להגיע מוכנים ורגועים, כתבנו את המדריך לראיון עבודה. בחלק הראשון של המדריך הצגנו סוגים שונים של ראיונות וסוגי מראיינים, שם ניתן לקרוא באופן מפורט על כל ראיון שעוברים בהייטק, ולהתכונן על פי סוגי השאלות. בחלק השני הדגשנו את חשיבות המחקר המקדים, לצורך הפגנת ידע ובירור התאמה למשרה הספציפית אליה אתם מתמיינים. בחלק השלישי, הסברנו מה זה פיץ’, איך בונים אותו כמו שצריך ואיך מתמודדים בראיון עצמו. כל אלה יעזרו לכם להגיע לראיון אחרי תרגול ואימון, כך לא תהיו מופתעים ותוכלו לעבור את התליך באופן נעים. אנחנו מאחלים לכם שתצלחו את ראיונות העבודה בצורה המיטבית. בהצלחה!

נכתב ע״י דנה ליזרוביץ – HR Business Partner בג׳ולט

נערך ע״י יעל בארי

לקריאת חלק 1 של המדריך המלא לראיונות עבודה >

לקריאת חלק 2 של המדריך המלא לראיונות עבודה >

 • ppc-manager

  מה זה PPC? מחקר תפקיד PPC Manager

  מחקר התפקיד המלא עבור מנהלי ומנהלות קמפיינים או באנגלית ppc עם כל המידע על אופציות לקידום, הכשרות, אפשרויות קידום ועוד
  קראו עוד
 • 5 מקצועות ההייטק המבוקשים בשנת 2024

  מרגיש כאילו כל יום יש איזה שינוי טכנולוגי חדש, ועוד פלטפורמה מאיימת "לקחת את העבודה שלנו". האתרים המרכזיים מכריזים ש"הסוף של …", לתחום התורן, גורמים לבהלה, ואז אחרי כמה חודשים...
  קראו עוד
 • שיווק בלינקדאין

  היום שיווק דיגיטלי בפייסבוק הינו חלק מהאסטרטגיה השיווקית של כל עסק. עם 2.93 ביליון משתמשים חודשיים ברשת החברתית הגדולה בעולם, לא פלא שקידום ממומן בפייסבוק נמצא בראש הרשימה כשאנחנו מדברים...
  קראו עוד
 • שיווק דיגיטלי בפייסבוק: איך לבנות קמפיין מוצלח בפייסבוק?

  היום שיווק דיגיטלי בפייסבוק הינו חלק מהאסטרטגיה השיווקית של כל עסק. עם 2.93 ביליון משתמשים חודשיים ברשת החברתית הגדולה בעולם, לא פלא שקידום ממומן בפייסבוק נמצא בראש הרשימה כשאנחנו מדברים...
  קראו עוד
 • 5 טיפים לגיוס עובדי הייטק איכותיים שכל חברה צריכה להכיר

  אם חשבתם לרגע שגיוס עובדי הייטק לא שונה מתהליך הגיוס בתעשיות אחרות, אז יש לנו הפתעה בשבילכם. בתעשייה כל כך דינמית בה יש יותר ביקוש לעובדים מאשר היצע, כללי המשחק...
  קראו עוד
 • 3 כלים לניתוח נתונים שכל דאטה אנליסט מתחיל חייב להכיר

  פעם היינו מתלבטים אם ללמוד שפה שלישית, למשל צרפתית, ספרדית או איטלקית. היום השפות שמתלבטים ביניהן הן שפות תכנות. בהייטק קיימים תפקידים טכנולוגיים ותפקידים עסקיים שאינם טכנולוגיים. למידת שפת תכנות...
  קראו עוד
 • קידום ממומן בפייסבוק: כל סוגי הקמפיינים בפייסבוק ואיך בוחרים את ״האחד״

  פעם היינו מתלבטים אם ללמוד שפה שלישית, למשל צרפתית, ספרדית או איטלקית. היום השפות שמתלבטים ביניהן הן שפות תכנות. בהייטק קיימים תפקידים טכנולוגיים ותפקידים עסקיים שאינם טכנולוגיים. למידת שפת תכנות...
  קראו עוד
 • הנוסחה למסר שיווקי מנצח שכל קופירייטר חייב לשיווק דיגיטלי בהייטק

  פעם היינו מתלבטים אם ללמוד שפה שלישית, למשל צרפתית, ספרדית או איטלקית. היום השפות שמתלבטים ביניהן הן שפות תכנות. בהייטק קיימים תפקידים טכנולוגיים ותפקידים עסקיים שאינם טכנולוגיים. למידת שפת תכנות...
  קראו עוד
 • אינסייד ג׳וב- איך להתקבל ליוניקורן שאתם רוצים לעבוד בו?

  איך תתקבלו לטאבולה, או לכל יוניקורן אחר בו אתם חולמים לעבוד? רועי דויטש, מנכ״ל ג׳ולט, בשיחה צפופה עם אורה אגוזי-ברזילי, VP Tech Operations at Taboola, על הנושא...
  קראו עוד
 • המדריך לחוזי עבודה בהייטק

  נכון לשנת 2021 חוזה עבודה בהייטק הוא לרוב מסמך באנגלית באורך כ-15 עמודים. להלן רשימה של מרכיביו העיקריים לצד הסבר קצר וכמובן שאלת השאלות - האם הם ברי מיקוח (המסמך...
  קראו עוד
 • שפות התכנות הפופולריות ביותר

  פעם היינו מתלבטים אם ללמוד שפה שלישית, למשל צרפתית, ספרדית או איטלקית. היום השפות שמתלבטים ביניהן הן שפות תכנות. בהייטק קיימים תפקידים טכנולוגיים ותפקידים עסקיים שאינם טכנולוגיים. למידת שפת תכנות...
  קראו עוד
 • המקצועות המבוקשים ביותר בתחום ההייטק

  תעשיית ההייטק היא ענקית ומכילה מגוון רב של תפקידים. הספקטרום מתפרש בין תפקידים טכנולוגיים לתפקידים עסקיים. בין הענפים השונים שקיימים בחברות הייטק ניתן לראות מחקר ופיתוח, HR, שיווק ועוד. התפקידים...
  קראו עוד
 • מחקר תפקיד – Data Analyst / דאטה אנליסט

  הטכנולוגיה היום מאפשרת לחברות הייטק להפיק כמות עצומה של נתונים מהשימוש במוצרים שלהן ובפלטפורמות שהן מציעות. כדי להסיק מסקנות מהנתונים הללו ולגבש אסטרטגיות לפעולה, מועסקים בחברות הייטק Data Analysts: אנשים...
  קראו עוד
 • phone icon